Контакт-центр: +38 (0352) 52-55-58

Лікування молочниці

Вагінальний кандидоз або молочниця – підступне гінекологічне захворювання, від якого не застрахована жодна жінка. Його причиною є дріжджеподібні гриби роду Candida. Вони належать до умовно-патогенної флори і в невеликій кількості не становлять загрози для жіночого здоров’я. Молочниця виникає, коли гриби починають стрімко розмножуватись, витісняючи здорову мікрофлору. Цей процес не лише викликає значний дискомфорт, але й може спричинити розвиток серйозних захворювань сечостатевої системи, і навіть призвести до безпліддя. Саме тому лікування потрібно розпочинати одразу ж після виникнення перших симптомів.

Лікування молочниці у жінок

З давніх часів представниці прекрасної статі намагались раз і назавжди позбутись надокучливої молочниці. Для цього використовувались різні хімічні розчини і трав’яні настої, які користуються популярністю до сьогодні. Гінекологи зазначають, що народні методи лікування молочниці можуть лише ускладнити ситуацію – хвороба переросте у хронічну форму, вилікувати яку значно складніше.

Лікування молочниці

Сучасна схема лікування вагінального кандидозу передбачає прийом препаратів системної (капсул, пігулок) і місцевої дії (свічок, вагінальних таблеток, кремів, мазей та спреїв). Для найкращого результату призначається комбінована терапія. Місцеві препарати проти молочниці діють безпосередньо на вогнище хвороби, перешкоджаючи життєдіяльності і розмноженню грибів. До їх складу зазвичай входять такі антимікотичні компоненти як клотримазол, міконазол, кетоконазол, натаміцин, сертаконазол та інші. Залежно від обраного препарату і форми захворювання курс лікування триває від 1 до 14 днів.

При хронічній формі молочниці додатково призначаються медикаменти системної дії – одноразовий прийом флуконазолу чи його аналогів. Протягом лікування необхідно утримуватись від статевих контактів і ретельно дотримуватись особистої гігієни.

Симптоми молочниці

Для гострої форми молочниці характерні наступні симптоми:

  • свербіж і печіння в ділянці статевих органів;
  • дискомфорт при статевому акті;
  • біль при сечовипусканні;
  • почервоніння і набряк зовнішніх статевих органів;
  • рясні виділення білого кольору «сирної» консистенції.

Для встановлення точного діагнозу необхідно терміново відвідати гінеколога і здати аналіз на мікрофлору. Не варто займатись самолікуванням – тільки спеціаліст може визначити найбільш ефективну та безпечну схему лікування.

<< Якщо для Вас характерні ці симптоми, записуйтесь на консультацію до лікаря-гінеколога

Ознаки та причини молочниці у жінок

Існують десятки причин, які можуть призвести до молочниці. Найпоширенішою є ослаблений імунітет, на фоні якого умовно-патогенна флора починає стрімко розмножуватись. Це може трапитись в результаті довгого прийому антибіотиків, виснажливих системних захворювань чи хвороб шлунково-кишкового тракту. Нерідко молочницю викликають систематичні спринцювання, які чимало жінок помилково вважають корисними. Насправді внаслідок спринцювань із піхви вимивається здорова мікрофлора, яка стримує розвиток грибів та оберігає від інфекцій.

Гінеколог в Тернополі

Хронічний кандидоз переходить у «сплячу» форму, яка може протікати майже безсимптомно. Для неї характерні такі ознаки як:

  • набряк і почервоніння статевих органів;
  • рясні виділення з кислуватим запахом;
  • бактеріальний вагіноз;
  • запалення слизової оболонки піхви;
  • ерозія шийки матки.

Лікування кандидозного вульвовагініту

Кандидозний вульвовагініт – одна з найбільш ускладнених форм молочності. Гриби роду Candida викликають запалення слизової оболонки піхви, що спричиняє величезний дискомфорт. Для швидкого усунення проблеми потрібно якомога швидше звернуть до гінеколога і здати мазок на флору. Лікування відбувається за допомогою препаратів місцевої дії – свічок та вагінальних таблеток, при цьому зовнішні статеві органи і промежина додатково обробляються кремами чи мазями.

Під час лікування слід ретельно слідкувати за особистою гігієною, відмовитись від синтетичної нижньої білизни, вести активний спосіб життя і утримуватись від статевих контактів. Курс терапії триває від 7 до 14 днів, потребує терпіння та уважного дотримання лікарських рекомендацій.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 голосів, оцінка: 5,00 out of 5)
Loading...