Контакт-центр: +38 (0352) 52-55-58

Ефективні програми профілактики захворювань очей

Чи не найбільшою проблемою сучасної медицини в епоху прогресивних ІТ-технологій є збереження зору у дітей. Небувалого до цього часу розмаху набула шкільна короткозорість, значно почастішали випадки погіршення зору в дошкільнят, які так полюбляють віртуальні ігри на планшеті та захопливі мультфільми по телевізору чи в комп’ютері. Та чи всім відомо, що око дитини дошкільного віку має зазвичай далекозору оптичну будову?

Отож природним, таким що не перенавантажує дитяче око, є погляд вдаль, споглядання крупних предметів: ігри з ляльками, машинками; прогулянки на свіжому повітрі і т.п. Одноманітна зорова робота на близькій відстані служить надмірним навантаженням, для виконання якої дитині необхідно напружувати внутрішньоочний м’яз, щоб скорегувати власний оптичний “недолік” (дитячу далекозорість) та ще й налаштуватись на дрібний предмет поблизу. Враховуючи відносно слабкі зорові резерви (резерв акомодації), в дитячому віці тривале навантаження на близькій відстані призводить до спазму внутрішньоочного м’яза (спазму акомодації), що у подальшому без адекватного лікування чи при невчасному виявленні проблеми служить першим кроком до розвитку набутої короткозорості з наступним ризиком прогресуючого падіння зору протягом усього періоду росту організму. Самотужки батьки не завжди можуть помітити порушення зору в дитини при перших його проявах.

Як правило, вже суттєве зниження зору, що супроводжується примружуванням, частим кліпанням, намаганням підносити близько до обличчя розглядувані предмети, швидкою втомлюваністю, а нерідко прямими скаргами дитини на погане бачення, головний біль чи біль очей, змушує звернутися до лікаря. Дитячі офтальмологи наголошують на обов’язковому проф-огляді дітей дошкільного віку не менше 1 разу на рік. Адже лише так можна вчасно виявити схильність до погіршення зору, виявити зміни на ранній стадії, що дозволить з більшою ймовірністю повернути та зберегти хороший зір у дитини.

Широко побутує серед батьків хибна думка: переросте. На превеликий жаль, короткозорість – незворотний процес, який може прогресувати по мірі росту дитини, але аж ні як не піддається зворотному розвитку. “Найсприятливішим” періодом для погіршення зору у дітей є шкільна пора. Адже, незважаючи на інтенсивні зорові навантаження в школі, наші діти чудово встигають і в соцмережах поспілкуватися, і проект підготувати, і нові ігри пограти, жертвуючи одним із найважливіших для свого здоров’я – перебуванням на свіжому повітрі, поглядом вдаль, активними рухами. Гіподинамія в дитячому віці невідворотно тягне за собою різноманітні порушення постави; перенасичений інформаційний простір сприяє психологічному розбалансуванню дитини; швидкий ріст різних органів та систем, що відбувається не завжди гармонійно та рівномірно, супроводжуючись часто транзиторними кардіологічними, гастроентерологічними проявами, лише додатково посилюють і без того складну ситуацію навколо зорових навантажень та фізіологічних резервів органа зору. Це ще раз підкреслює правильність та обгрунтованість запропонованих та впроваджених у практику медичного центру “ВІАСАН” планових всебічних оглядів дітей протягом року різними спеціалістами, скринінгових лабораторних та інструментальних обстежень.

Профілактика – не лише дешевший спосіб зберегти здоров ‘я, а й надійний шлях до росту здорової нації.